ANASAYFA

voltcare, yüksek voltaj koruması, yüksek voltaj koruyucu, voltaj koruyucu, alçak gerilim parafuduru, parafudur, parafudr, faz koruma rölesi, yüksek voltaj koruma, varistör, voltaj darbe koruması, iç yıldırımlık, voltaj darbesi, darbe koruma

 VoltCare logo

 VoltCare

YÜKSEK VOLTAJ KORUMASI

TOPRAKLAMASIZ ALÇAK GERİLİM PARAFUDRU

ANASAYFA
NASIL ÇALIŞIR?
ÜRÜNLERİMİZ
MONTAJ
S.S.S.
BELGELER
İLETİŞİM

  Ürünlerimiz ile

  • Üretim hattındaki makineleri, CNC, PLC, otomasyon uygulamalarını, sürücüleri, UPS, jeneratörleri,
  • Ev, ofis, hastane gibi yerleri yüksek voltaj darbelerinden korunması için çözüm ortağınız olmak istiyoruz.

   B, C, D sınıfı AG parafudrları ayarlandıkları voltaj seviyesinin üstünü kendilerine özel topraklama hattı üzerinden deşarj ederek koruma sağlarlar. İşletme içinde her yerden özel bir topraklama çekemediğimiz için bunları ihtiyaç duyduğumuz heryerde kullanamıyoruz.
   
    Röleleri ise tehlike anında sistemi kapatarak koruma yaptıkları için tercih edemiyoruz.

  VoltCare ise ayarlandığı voltaj seviyesinin üstünü deşarj ederek değil, kendi üzerinde ısı enerjisine çevirerek zararlı voltaj darbelerini ortadan kaldırır ve bu esnada sisteminizi durdurmadan sağlıklı bir şekilde çalışmasını garanti altına alır.

 f

      BAKIM GEREKMEZ

     VoltCare 'de bakım gerektiren herhangi bir  mekanik parça yoktur.

     10-25 NANO SANİYE HASSASİYET

     VoltCare 'de herhangi bir mekanik parça yoktur, içindeki elektronik devre kartı ile herşeyi yapar. Zararlı voltaj darbeleri 2-10 mili saniye uzunluğundadır fakat VoltCare 10 nano saniye yani mili saniyenin yüzde biri hassasiyetle çalışır.

      ERKEN KORUMA

     Standart parafudru ve röleler çalışma voltajının +55V yüksek darbelere karşı koruma sağlarlar. VoltCare ise mono fazda +40V, üç fazda +30V da devreye girerek daha erken koruma sağlayarak cihazlarınızın ömrünü uzatıp, voltaj darbelerinden kaynaklanan hatalı çalışmaları engelleyerek verimliliğinizi arttırır.

     HERYERDE KULLANILABİLİR

    
İster elektrik panolarına takarak evleri, binaları, fabrikaları dışardan gelecek tehlikelere karşı, ister makine ve cihazların elektrik besleme ünitelerine takarak her bir cihazı şebeke içinde oluşan tehlikelere karşı koruma sağlar.

      
      ÇOK YÖNLÜ KORUMA

      Diğer koruma sistemleri sadece faz-nötr arasındaki voltaj seviyesini kontrol ederken, VoltCare kendisine giriş yaptığınız faz-faz, faz-nötr, faz-topraklama, topraklama-nötr arasını da kontrol eder.

     BAŞKA BİR TEÇHİZATA GEREK DUYMAZ.

    Diğer yüksek voltaj koruma sistemleri gibi kendisi için bağımsız topraklama hattı vs. ekipmana ihtiyaç duymaz.

     MÜKEMMEL BİR FAZ KORUMASI

    Faz kopması, nötr kopması, nötrden faz gelmesi durumlarında 10 nano saniye hızla kısa devre olup bağlantı yapıldığı sigortaları açtırarak mükemmel bir koruma sağlar. 

    BOYUTLARI KÜÇÜK    
   

   
  

     ENERJİ TÜKETİMİ YOKTUR
    
VoltCare şebekenize basit bir paralel bağlantı ile monte edilir ve pasif çalışır.

    TEK KULLANIMLIK DEĞİLDİR

    Kullanım ömrü, üzerine çekip ısı enerjisine çevirdiği toplam enerji miktarına bağlıdır. Şebekenizde oluşabilecek binlerce yüksek voltaj darbesi ve harmoniğe dayanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Ömrü dolduğunda bağlı olduğu sigortayı kapatarak elektrik akımını keser ve kontrolsüz enerji girişini engeller. 
     Ne zaman çıkartıp ve/veya yenisi ile değiştirdiğinizde şebekeniz normal çalışacaktır. Normal şartlarda 2-5 sene sağlıklı koruma sağlar. 

    LİMİTSİZ KORUMA

    VoltCare sönümleme kapasitesi bittiğinde kısa devre olup fazların bağlantı yapıldığı sigortayı 10 nano saniye hızla açtırır ve kontrolsüz enerji girişine izin vermez. Yani binlerce volta maruz kalsa bile yapabildiği kadar sönümler sönümleyemediği yerde devreyi açarak koruma sağlar.


    İÇ YILDIRIMLIK KORUMASI
   
VoltCare, dış yıldırım koruması olan ya da olmayan binalarda korunması istenilen cihaz ve şebekelere takılarak mükemmel bir iç yıldırım koruması sağlar.

    DÜŞÜK MALİYET

    Üç faz sistemlerde, VoltCare çok yönlü koruma yapar ve 9 adet B sınıfı alçak gerilim parafudrunun yapacağı korumayı tek başına yapar. (Tek cihazla R-N, S-N, T-N, R-S, R-T, S-T, R-G, S-G, T-G arasında)

     UZUN KULLANIM ÖMRÜ

    Normal şebeke koşullarında 2-5 sene ömrü vardır. Yıldırım düşmesi, trafo patlaması gibi durumlarda ömrünü daha kısa sürede tamamlayabilir. Fakat fiyatı ve sağladığı koruma karşılaştırıldığında çok ekonomiğiz.

     KOLA
Y MONTAJ

    VoltCare aşağıda görüldüğü gibi bir kaç dakika içinde monte edilebilir. Elektrik panolarınıza mükemmel şekilde uyacaktır, size sadece basit bir paralel bağlantı yapmak kalacaktır. Buraya tıklayarak detaylı montaj talimatını görebilirsiniz. 

           

VOLTAJ DARBELERİNİN SEBEPLERİ

HARMONİKLERİN SEBEPLERİ

VOLTAJ DARBE VE HAMONİKLERİN ZARARLARI

VOLTCARE VE ALÇAK GERİLİM PARAFUDRLARININ KARŞILAŞTIRMASI
- siteni ekle - site ekle http://www.siteekle24.com site ekle - kargı - Siteni Ekle, Url Ekle, Firma Ekle, Toplist Forum Site Ekle Toplist site ekle site ekle - siteni ekle - site ekle Siteni Ekle, Url Ekle, Firma Ekle, Toplist Forum